x

Ferforje demirin sanatla yoğurulmuş halidir. Eski vakitler de günlük işlerde sarfedilen at nalı, kazma, kürek, saban demiri gibi kaba demir aletlerini yapan demirci ustası vardı. Bu demirci ustaları vakitle farklı olmak isterken süslü ve ince işler yapmaya başlamıştı. Demir ustalarının Ocakta kızdırdıkları demirleri, maharetli elleriyle oya gibi işlemeleriyle meydana çıkan sanat eserlerine ferforje denmişti.

Ferforje ile demir doğrama arasında fiyat karşılaştırması yapacak olursanız pek de bir fiyat farkı göremeyeceksiniz. Ferforjeyi ve demir doğramayı işin ustasına soracak olursanız da size tavsiyesi ferforjeden yana olacaktır. Ferforje yapımında ana madde demir olmasından ötürü dayanıklı ve uzun yaşamlı bir malzemedir. Ferforje ve demir doğrama size yalnızca deniz kenarlarında problem yaratır. Fakat bu problem iki senede bir ferforjenizi boyayarak giderebileceğiniz bir problemdir.

Ferforjenin kullanım kısmı gerektiğince geniştir. Dış mekanlar olsun, iç mekanlar olsun aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabilir. Bahçe ve binalarda korkuluk olarak, pencere ve kapılarda korumalık olarak, ev amacıyladeki merdivenlerde, bürolarda ve daha bir çok alanda. Ferforjeler bulunduğu ortamın dizaynına uyum sağlayacak formlarda yapılabilir. Bu sebeple dekoratif nedenle da kullanılmaya müsaittir.

Kısacası ferforje estetik bulunduğu kadar dayanıklı, dayanıklı bulunduğu kadar uzun yaşamlı ve kullanışlıdır.Hayalini kurduğunuz ferforje ürünleri gerçekleştirme amacıyla ustalarımız; tamirtadilatkapinda.com’da sizi bekliyor.

WhatsApp