x

Cam Balkon Sistemleri nedir?

Cam balkon sistemleri, cam balkon, balkon kapama, camlı balkon kapatma, balkon kaplama, balkon cam, katlanır cam balkon…. Son zamanlarda, bunun gibi bir çok terim tüketiciler doğrulusunda dillendirilmektedir.

Peki nedir bunlar, ne işe yarar, ne yarar sağlar?
Cam balkon sistemleri, temel olarak camların alüminyum raylar bölgesinde hareket ederek, balkonun ideal köşelerine, bütün camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır. Günümüzde kent hayatının giderek daha yorucu, gerilimli bulunduğu düşünüldüğünde, insanlara evlerinde bir özgürlük kısmı meydana getiren balkonlar daha da ehemmiyet kazanmaktadır. Eskiden balkonlar PVC, alüminyum doğrama v.b. malzemelerle kapatılarak tamamiyle kapalı bir bölge haline getirilirdi. Fakat bu malzemelerle kapatılan balkonlar, balkon işlevini kaybederek evin rastgele bir odasından farkı kalmazdı. Cam balkon sistemlerinin tüketicilerle buluşması ile bu hal ortadan kalkmış oldu. Balkon camlama sistemleri yardımıyla, balkonlar asıl fonksiyonlarını kaybetmeden, camların bir tarafa toplanması amacıyla istenildiği vakit açılan, camların kapatılması amacıyla de istenildiği vakit kapanan bir elastikliğe sahip oldular. Böylece balkonlar kullanıcılar amacıyla “özgür hayat kısmı” haline geldi.

Balkonların pvc v.b malzemelerle kapalı duruma getirilmesi, binanın dış görünüşünü bozarak meydana çirkin görüntülerin çıkmasına sebep olmaktaydı. Cambalkon programları ise asıl bileşeninin cam olması ve şeffaflığı yardımıyla binanın görüntüsüne rastgele bir zarar vermediği gibi genel mimariye uyum sağlayarak estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Yağmur, kar v.b. iklim şartları, balkonların cambalkona dönüştürülmesi yardımıyla, kullanıcıları etkilemez. Aynı vakitte cambalkon sistemleri toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış bölge şartlarından korunma sağlar.

Cam balkon sistemlerinde sarfedilen camlar “temperli” ya da “lamine” emniyet camlarıdır. Dolayısıyla camların kırılması neticesi mümkün zararlar engellenmiş olmaktadır.

Cam balkon sistemlerinin yararlarını özetlemek gerekirse;

Cam balkon sistemleri, istenildiği vakit açılabilen, istenildiği vakit kapatılabilen yapısı nedeniyle, balkonları kullanımı kolay ve konforlu bir yaşam elde edilir.

Cam balkon sistemleri, evlerin genel mimarisine uyum sağlayarak estetik bir görüntü oluşturur.

Cam balkon sistemleri, elastik kullanım basitliği yardımıyla yağmur, kar ve iklim şartları ne olursa olsun balkonu istenilen biçimde kullanma olanağı sağlar.

Cam balkon sistemleri, toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış bölge şartlarından korunma sağlar.

Cam balkon sistemleri, ısı bariyerli profillerle imal edilen sitemlerde ray profil gruplarında dış bölge ile iç bölgeı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.

Cam balkon sistemleri, temper prosedürü uygulanmış ısıcamlı sistemlerde, manyetik birleşimler yardımıyla kusursuz ses ve ısı yalıtımı sağlar.

WhatsApp